fot. Fb/Paweł Suski

Poseł Koalicji Obywatelskiej, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską mówił m.in. o zbiórce podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

- Wierzę bardzo mocno, że uda się poprawić los zwierząt. Aby osiągnąć ten cel, zmotywowałem organizacje społeczne zajmujące się ich ochroną, by przedstawiły projekt obywatelski – mówił poseł KO Paweł Suski. Parlamentarzysta odniósł się w ten sposób do powstałego z inicjatywy obywateli projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt, zakładającej m.in. wprowadzanie całkowitego zakazu trzymania psów na łańcuchu.

Dodał, że od początku kadencji nowego sejmu „nie było klimatu” do podjęcia inicjatywy poselskiej w tej sprawie, ze względu na opór przedstawicieli obszarów wiejskich i związanych z nimi środowisk partyjnych. - Dzięki temu, że największe organizacje zajmujące się ochroną zwierząt podjęły wyzwanie, aby ten projekty przygotować, ta presja będzie większa niż przy projekcie poselskim czy rządowym.

Projekt musi poprzeć co najmniej 100 tysięcy obywateli. Paweł Suski przekazał, że zbiórka podpisów będzie trwała m.in. na festiwalu Pol'and'Rock. - Krzywda zwierząt nie ma barw politycznych. Bardzo mocno liczę na to, że ten projekt będzie jak najszybciej procedowany.

Poseł mówił również o przyjętej przez parlament ustawie o użyciu broni przez mundurowych. Ocenił, że konieczność zmiany przepisów wynika z napiętej sytuacji na wschodniej granicy. Dodał też, że liczy na szybki podpis prezydenta pod dokumentem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zn

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Paweł Suski
  • 00:00:00 | 00:00:00
::