fot.FB/CK105 w Koszalinie
„Dzieci Świata” to kolejna wystawa Elżbiety Dzikowskiej, przepełniona różnorodnością kulturową, empatią i wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, przede wszystkim tych z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zorganizowało wystawę fotografii „Dzieci Świata”, których autorką jest podróżniczka Elżbieta Dzikowska znana m.in. z legendarnego programu „Pieprz i Wanilia”, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Dzieci na fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze - uśmiechem.

Wystawa znajduje się na placu przy amfiteatrze. Wstęp jest bezpłatny. Można ją ogląda do 30 lipca.

Plenerowej ekspozycji towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od lat 6 do 15. Jego organizatorem jest Centrum Kultury 105. Prace można przesyłać do 29 lipca 2024 roku. Regulamin konkursu dostępny na stronie: www.ck105.koszalin.pl.

Oba wydarzenia odbywają się pod honorowym patronatem Tomasza Sobieraja, prezydenta Koszalina.

red./lp