fot. pixabay.com

W środę z inicjatywy prezydent Kołobrzegu odbyło się spotkanie z wójtami sąsiednich gmin w sprawie budowy nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak przekazał ratusz, miasto ma już podpisaną umowę na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla tej inwestycji. Teraz należy zdecydować o wielkości obiektu, a ta zależy od tego, czy schronisko będzie obsługiwać kilka gmin, czy tylko miasto Kołobrzeg.

- Schronisko trzeba skroić na miarę, żeby było jak najmniej uciążliwe dla podatników. To jest ten moment, kiedy możemy wspólnie zdecydować czy będzie to schronisko, gdzie wszystkie gminy będą trzymać swoje zwierzaki, czy wybudujemy je wyłącznie na potrzeby miasta - tłumaczy rzecznik prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński. Jak dodaje, ta decyzja określi potrzebną liczbę boksów w schronisku, jego wielkość, a także szacowane koszty utrzymania obiektu oraz ich ewentualny podział.

Z zaproszenia skorzystali wójtowie Ustronia Morskiego, Dygowa, Siemyśla, Rymania oraz burmistrz Gościna. Na spotkaniu padła propozycja wspólnych działań i możliwego podziału kosztów budowy oraz wspólnego prowadzenia schroniska. Wójtowie podkreślali, że ich obecność świadczy o zainteresowaniu, jednak przed podjęciem decyzji muszą skonsultować się z radnymi i wysłuchać ich opinii w tym temacie. Ustalono, że na oficjalne odpowiedzi i deklaracje miasto poczeka do 19 lipca.

PFU ma powstać do końca października i będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę schroniska.

jb/red./zn

Czytaj więcej

Posłuchaj

materiał Jarosława Banasia