W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Do tej pory miasto Kołobrzeg realizowało program prozdrowotne i rehabilitacyjne skierowane głównie do seniorów. Jednak na ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli do realizacji program darmowej rehabilitacji kręgosłupa dla osób w wieku produkcyjnym czyli w wieku od 20-stu do 59-cu lat. Tematem zainteresował się Mariusz Wolański, który rozmawiał z mieszkańcami, rzecznikiem prezydenta Michałem Kujaczyńskim, a także z fizjoterapeutą Damianem Zawadzkim.

materiał Mariusza Wolańskiego

Dziś Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska spotka się z burmistrzem i wójtami powiatu kołobrzeskiego, by zaproponować im współdziałanie przy budowie nowego schroniska. Jakie w tej sprawie stanowisko mają kołobrzescy wolontariusze? Na ten temat Jarosław Banaś rozmawiał z wieloletnią wolontariuszką schroniska Barbarą Patruś.

rozmowa Jarosława Banasia z Barbarą Patruś

O zbliżającym się 25-leciu Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego z prezesem RSTU Mariuszem Ławro rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Mariuszem Ławro

W „Słowniku Na Fali” między innymi o torturach i obronie w klimacie wakacyjnym. Materiał Jarosława Banasia.

„Słownik Na Fali”

„Otwarta Antena”: Renata Brączyk

Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” była radna RM z klubu radnych „Wspólnota Samorządowa” Renata Brączyk. Rozmawiano o porozumieniu międzygminnym w sprawie budowy schroniska dla zwierząt oraz o projekcie „Usług Sąsiedzkich”. Mówiono też o petycji mieszkańców ws. przedłużenia umowy dzierżawny obiektu rekaracyjno-sportowego dotychczasowemu dzierżawcy, którym jest kultowe miejsce „U Mariana”.

„Otwarta Antena”: Renata Brączyk