W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Już w ten weekend w Kołobrzegu odbędą się Światowe Dni Bursztynu, a dziś wspominamy ewolucje bursztynowej mody i pierwsze nieszlifowane bursztynowe ozdoby.

materiał Jarosława Banasia

Mamy lato, a więc większość z nas korzysta z okularów przeciwsłonecznych. Ważne jest, aby wybierać takie okulary, które zablokują promieniowanie UVA i UVB. Kiedy okulary nie posiadają właściwych filtrów, źrenice zamiast się zwężać, rozszerzają się, co powoduje, że do oka przedostaje się przez rogówkę więcej szkodliwego promieniowania słonecznego. Na ten temat wypowiedziała się lekarz okulista Małgorzata Tomczuk-Michalska.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Małgorzatą Tomczuk-Michalska

Podpisano list intencyjny w sprawie Oceanarium w Kołobrzegu. Wiemy już, że powstanie ono na Wyspie Solnej w sąsiedztwie Portu Jachtowego. Miejsce ma być nie tylko atrakcją turystyczną, ale ma też służyć celom edukacyjnym i naukowym. W budynku będą znajdowały się sale multimedialne i wystawiennicze, a ostatnią kondygnację zajmie lokal gastronomiczny. Na ten temat Mariusz Wolański rozmawiał z Kamilem Barwinkiem z Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Kamilem Barwinkiem

Czerwiec w Kołobrzegu stanął pod znakiem turystyki rowerowej. Wszystko za sprawą udziału w wirtualnej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski. Za pomocą specjalnej aplikacji, wszyscy, którzy się zgłosili, rejestrowali każdy przejechany kilometr na konto swojego miasta. Koordynatorem akcji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który regularnie przez cały miesiąc organizował wycieczki rowerowe po ścieżkach powiatu kołobrzeskiego. Ostatecznie w generalnej klasyfikacji Kołobrzeg zajął 7 miejsce, natomiast w kategorii miast do 50 tysięcy mieszkańców stanął na najniższym stopniu podium.

materiał Mariusza Wolańskiego

„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak

fot. Jarosław Ryfun/Polskie Radio Koszalin

Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” był radny Rady Miasta, klubu radnych „Koalicja Samorządowa” Jacek Woźniak. W rozmowie poruszono kwestię odszkodowanie dla przedsiębiorcy inwestycji „Pałac Zdrojowy”, mówiono też o projekcie uchwały o zagospodarowaniu przestrzennym miasta i sprawie miejsc parkingowych w mieście.

„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak