W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Zapowiedź sportowych wydarzeń weekendowych.

mteriał Mariusza Wolańskiego

W Muzeum Oręża Polskiego otwarto niezwykłą wystawę poświęconą historii Biblii i piśmiennictwa. Wystawa prezentuje około 1500-letni okres tworzenia Pisma Świętego, a także kolejne 2000 lat historii przekładów Biblii na języki narodowe. Zwiedzający mają okazję zobaczyć słowa zapisane na kamiennych tablicach, skórach zwierzęcych, papirusie i pergaminach. Na wystawie można również podziwiać pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w oryginalnych językach Biblii: hebrajskim, greckim i aramejskim.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Choszcznie trwa letnia edycja szkolenia podstawowego żołnierzy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Do szkolenia przystąpiło 76 ochotników z całego regionu - jedną trzecią kompanii to kobiety. W ciągu szesnastu dni żołnierze odbywają intensywne szkolenie pod okiem dowódców i instruktorów, którzy doświadczenie zdobywali na misjach m.in. w Iraku, Afganistanie, Kosowie czy w Syrii. Z radiowym mikrofonem przyglądaliśmy się szkoleniu, którego letnia edycja nosi nazwę „Wakacje z WOT”. Zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia przygotowawczego jest przysięga wojskowa. Najbliższa odbędzie się 7 lipca w Gryfinie.

relacja Mariusza Wolańskiego

„Afisz Kulturalny”: Klaudia Rubanowicz

Jarosława Banaś w rozmowie z kierowniczką Działu Animacji Kultury w Regionalnym Centrum Kultury Klaudią Rubanowicz zapraszali na wydarzenia nadchodzącego weekendu, m.in. na VI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, który odbędzie się w dniach 5-6 lipca oraz na Muzyczne Pejzaże Kołobrzeg 2024 (sobota). Zapowiedziano także Festiwal Muzyka w Katedrze (czwartek) i Światowe Dni Bursztynu (przyszły weekend).

„Afisz Kulturalny”: Klaudia Rubanowicz

 „Otwarta Antena”: Jacek Pawłowski

Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” był dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gościnie Jacek Pawłowski. W rozmowie przedstawił funkcjonowanie placówki, potrzeby powiatu kołobrzeskiego w zakresie zaopiekowania dzieci z rodzin, które nie potrafią sobie poradzić z ich wychowaniem i uwrażliwił słuchaczy na konieczność sygnalizowania obserwowanych problemów wychowawczych.

„Otwarta Antena”: Jacek Pawłowski