fot. prk24.pl

Gościem porannego „Studia Bałtyk” była szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska. W rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem m.in. odpowiedziała na pytanie, czy jej ugrupowanie zamierza zmienić nazwę.

- To doniesienia medialne. Czy się one potwierdzą? Za wcześnie, by o tym mówić (…). Różne warianty leżą na stole - odparła posłanka, pytana, czy PiS rozważa zmianę nazwy partii na Biało-Czerwoni. - Dziś koncentrujemy się na tym, by znaleźć dobrego kandydata na kolejnego prezydenta Polski - dodała.

Przyznała, że pod uwagę są brane także nazwiska spoza „pierwszego szeregu” polityków ugrupowania. - Osoby kojarzone wprost z PiS zyskają sympatię naszych wyborców, ale czy poszerzą grono osób, które oddadzą głos na kandydata Zjednoczonej Prawicy? - pytała retorycznie.

Odnosząc się do bieżącej polityki, posłanka m.in. krytycznie odniosła się do zajmowania się, bardzo mocno dzielącymi Polaków, kwestiami światopoglądowymi. - Takie dyskusje prowadzą do kolejnej polaryzacji społeczeństwa, a to dziś jest niepotrzebne - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Małgorzata Golińska