fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin
Samorządowcy zaznaczają, że nowa trasa miałaby ogromny wpływ na rozwój gospodarczy regionu oraz poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Inwestycja miałaby zostać sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Europoseł Piotr Müller zaznaczał podczas kampanii wyborczej, że będzie zabiegał o wpisanie projektu drogi Słupsk-Bydgoszcz do programu finansowanego w ramach Transeuropejskiej sieci transportowej – TEN-T.

Radny PiS Piotr Stolarczyk podkreślił, że budowa drogi ekspresowej to bardzo długi i skomplikowany proces: - Na początku trzeba stworzyć tzw. studium korytarzowe. W ramach tego przedsięwzięcia zostanie przedstawiony przebieg trasy. Oczywiście to dopiero początek, ale liczymy, że ta inicjatywa będzie postępować.

Radna Samanta Nowińska zaznaczyła, że inwestycja miałaby ogromny wpływ na rozwój regionu: - Z pewnością budowa trasy przebiegającej od Słupska przez Bytów i Chojnice przyczyni się do większego zainteresowania przedsiębiorców tym regionem. To także poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Radni powiatu słupskiego mają głosować nad uchwałą ws. poparcia koncepcji budowy nowej drogi w sierpniu.

mt

Posłuchaj

radny Piotr Stolarczyk radna Samanta Nowińska