W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Najstarszy kołobrzeski plac zabaw, czyli Ogródek Jordanowski, przejdzie metamorfozę. Już został wykonany projekt, teraz ogłoszono przetarg na jego wykonanie. Po wyłonieniu wykonawcy, dotychczasowy plac zabaw zostanie zamknięty. Prace mają trwać około pięciu miesięcy. Na placu zabaw ma zostać zamontowane nowe oświetlenie, a teren będzie zaopatrzony w kamery monitoringu.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Dzielnica zachodnia Kołobrzegu była przez wiele lat zaniedbywana. Była to dzielnica rybacka, której wizerunek nie był wizytówką miasta. Teraz ma to się zmienić za sprawą trwającej od wielu miesięcy gruntownej modernizacji głównej arterii dzielnicy - ulicy Jedności Narodowej. Remont ma się już ku końcowi. Co się zmieni, co ulica zyska, jak będzie wyglądała? O tym opowiedział wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Jackiem Kusiem

W Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się wyjątkowy spektakl taneczny pt. „Rozkwitanie”, w reżyserii i choreografii Anny Kwapisz z Przystani Kultury ZAJA.

relacja Jarosława Banasia

„Otwarta Antena”: dr Mariusz Miedziński

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Dr Mariusz Miedziński z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pomorskiego był gościem Jaroslawa Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie zdefiniowany został przychylny klimat inwestycyjny dla Kołobrzegu - „do Brukseli do miasta” i atuty w realizacji planów poszerzenia granic administracyjnych Kołobrzegu, rozbudowy portu, modernizacji PKP i staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

„Otwarta Antena”: dr Mariusz Miedziński

Gość Studia Kołobrzeg: st. chor. sztab. Krzysztof Stawicki

St. chor. sztab. Krzysztof Stawicki, rzecznik prasowy 12. Pułku Logistycznego w rozmowie z Jarosławem Banasiem zaprosił na uroczyste obchody 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz 12 pułku logistycznego w piątek o godzinie 12 na ulicy Armii Krajowej. Ocenił, że prawdopodobnie będzie to największa uroczystość wojskowa w Kołobrzegu od końca lat 90-tych.