fot. pixabay.com

W kolejnym wydaniu „Wieczornych spotkań” rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o szeroko pojętej edukacji.

Przemek Staroń psycholog, kulturoznawca i przede wszystkim nauczyciel. W 2018 roku został uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku. Jest jednym z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w nauce szkolnej i popularyzacji edukacji filozoficznej w polskim systemie edukacji. Autor książek: „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” oraz „Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem”. Książki są skierowane do młodzieży. Ich celem jest pomoc młodym osobom, które - jak twierdzi sam autor - nie zasługują na to, aby nieść na barkach świat.

Jędrzej Sołowij to tutor języka angielskiego i trener Odysei Umysłu, jest popularyzatorem wykorzystywania zasobów platform tj. Netflix, Disney czy HBO w edukacji. Jako trener prowadzi zajęcia zarówno dla uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek oraz rodziców, przybliżając ideę kreatywnego podejścia do rozwoju i procesu uczenia (się). Wyznaje nieszablonowe podejście do edukacji, łącząc w swoich działaniach wiedzę i praktykę z przełamywaniem schematów oraz działaniem na nieoczywistościach.

Obaj panowie ukończyli koszalińskie liceum Stanisława Dubois w Koszalinie i niedawno gościli w naszym mieście. Była to okazja aby porozmawiać na temat edukacji w szkolnictwie polskim. Z Przemkiem Staroniem oraz Jędrzejem Sołowijem spotkała się Anna Winnicka

materiał Anny Winnickiej