fot.Małgorzata Abramowicz/Polskie Radio Koszalin
Miasto przebuduje Ogródek Jordanowski tzw. Jordanek - plac zabaw przy ul. Unii Lubelskiej w Kołobrzegu. Oprócz wymiany plenerowych zabawek i nawierzchni, pojawią się tu m.in.monitoring i zadaszony przewijak.

Jak powiedział rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński, w ramach prac zamontowany zostanie monitoring, nowe oświetlenie oraz różne ciekawe zabawki. - Na placu zabaw zostaną popularne zjeżdżalnie liniowe. Dostawione zostaną nowe huśtawki i bujaki. Pojawią się również akcesoria, które pobudzą kreatywność najmłodszych.

Wychowawczyni klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu Iwona Pawłowska zaznaczyła, że place zabaw to doskonałe miejsce na organizację lekcji. - Przede wszystkim wpływają na rozwój dzieci, ich samodzielność i zwinność. Poza tym korzystnie oddziałują na poszerzenie zdolności motorycznych, a ogromną rolę w tym odgrywają urządzenia, które znajdują się na placach zabaw.

Oferty zainteresowanych firm ratusz przyjmuje do 18 czerwca, a po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca będzie miał 150 dni na zrealizowanie zadania. Na ten czas plac zabaw zostanie zamknięty.

ma/lp

Posłuchaj

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu Iwona Pawłowska, wychowawczyni klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 3 Dzieci