fot.Koszalin Centrum Pomorza/źródło:http://www.belchatow.pl

Podnoszą odporność, oczyszczają organizm, tworzą wokół mikroklimat przyjazny naszemu organizmowi - mowa o tężniach solankowych. Pomysł postawienia dwóch tężni w Koszalinie już w 2021 roku spodobał się mieszkańcom i to właśnie on wygrał budżet obywatelski.

Do tej pory inwestycja nie została zrealizowana, a samorząd podjął decyzję o unieważnieniu przetargu. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta Koszalina Agnieszka Grodzka, do konkursu ofert przystąpiły dwie firmy. - Oba projekty były niezgodne z warunkami zamówienia. Jeżeli oferty, które są nam przedstawione, nie spełniają podstawowej specyfikacji, zostają odrzucone i w tym przypadku tak było.

Dodała również, że miastu zależy na tym, aby inwestycja została zrealizowana: - Trwają rozmowy nad dalszym losem tego projektu. Będziemy na bieżąco informować o szczegółach.

Pierwsza tężnia miała pojawić się u podnóża Góry Chełmskiej, a druga przy Bulwarach Młyńskich. Samorząd na ten cel miał przeznaczyć prawie 650 tysięcy złotych i ze względu na rosnące koszty zdecydowano o budowie jednego obiektu.

Radosław Zmudziński/lp

Posłuchaj

Agnieszka Grodzka, rzeczniczka prasowa prezydenta Koszalina