fot. prk24

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: burmistrz Karlina Piotr Woś, Konrad Pachciarek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie i dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie Lucyna Michalak.

Burmistrz Karlina - Piotr Woś

Piotr Woś mówił m.in. o najbliższych inwestycjach w gminie Karlino. W trakcie budowy są dwa budynki, jeden z TBS, drugi - komunalny, po 39 lokali w każdym z nich. - Osoby pracujące na terenie gminy Karlino mają pierwszeństwo - zaznaczył burmistrz, mówiąc o zainteresowanych najmem mieszkań. Piotr Woś poinformował, że są już przygotowane tereny pod kolejne inwestycje mieszkaniowe. - Przed nami też długo wyczekiwany remont kościoła w Lubiechowie - dodał.

Burmistrz Karlina - Piotr Woś

Konrad Pachciarek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

W tym roku Państwowa Inspekcji Pracy obchodzi swoje 105-lecie. - W związku z tym przygotowaliśmy w Szczecinie konferencję zatytułowaną „Prawa pracownicze - wyzwania przyszłości”. Prelegenci będą mówili m.in. o przyszłości rynku pracy, automatyzacji, robotyzacji i sztucznej inteligencji. W konferencji można uczestniczyć także online, bez rejestracji i bezpłatnie - podkreślił Konrad Pachciarek.

Konrad Pachciarek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie - Lucyna Michalak

W najbliższą niedzielę podsumowanie roku artystycznego w Tychowie. - W naszym ośrodku działają sekcje: wokalna, instrumentalna, teatralna a także plastyczna. 16 czerwca, o godz. 16, zapraszamy na koncert, który zorganizowaliśmy we współpracy tych sekcji. Tego dnia chcemy przede wszystkim podziękować dzieciom i młodzieży, wręczyć im dyplomy. A już 21 czerwca na placu rekreacyjnym w Dobrowie zapraszamy na Świętojanki. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a wieczorem - tradycyjne puszczanie wianków na wodę i pokaz ognia - powiedziała Lucyna Michalak.

Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie - Lucyna Michalak