W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Koncert na Otwarcie Lata, festiwale: rockowy, muzyki klasycznej, jazowy, widowiska operowe i mistrzostwa sportowe - to tylko część wydarzeń kulturalnych i sportowych na sezon letni, jakie dla turystów i mieszkańców przygotowano w Kołobrzegu.

Program, w Kołobrzeskim Instytucie Kultury i Promocji, przedstawiła prezydent miasta Anna Mieczkowska wraz z dyrektorami placówek kultury i sportu.

Prezydent mówiła także o projektowaniu nowych miejsc na kulturalnej mapie miasta.

Ogłoszony program jest częścią kołobrzeskiej aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, który koordynuje zastępca prezydenta Kołobrzegu Ilona Grędas-Wójtowicz, a konferencja promocyjna była pierwszą oficjalną prezentacją Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji w ramach projektu Kołobrzeg Europejską Stolicą Kultury.

materiał Jarosława Banasia

Dziś w urzędzie miasta ma nastąpić rozstrzygnięcie przetargu na modernizację stadionu piłkarskiego, która ma dostosować obiekt do wymogów PZPN, warunkujących rozgrywanie zawodów na poziomie 1 ligi w Kołobrzegu.

Rozgrywki ligowe zaczynają się 19 lipca, a to oznacza, że nie ma najmniejszych szans, aby zdążyć z przebudową. W tym czasie Kotwica nie miała obiektu do prowadzenia treningów. Problemów jest dużo więcej, a bez zaangażowania miasta, trudno sobie wyobrazić ich rozwiązanie. Na ten temat Mariusz Wolański rozmawiał z przewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki w radzie miasta radnym Kamilem Barwinkiem.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Kamilem Barwinkiem

Na razie w obozie Kotwicy cisza. Jedyne, co wiemy to, że piłkarze do treningów wracają w poniedziałek 17 czerwca. Pierwszy mecz sparingowy odbędzie się w sobotę 22 czerwca w Szczecinku. Przeciwnikiem będzie 2-ligowa Chojniczanka Chojnice.

Pisarz Remigiusz Spólny, związany przez przyjaciół z Kołobrzegiem, tym razem akcję swojej powieści umieścił na jeziorze Drawsko. O tym, jakie tajemnice skrywa jezioro, częściowo dowiedział się Jarosław Banaś.

rozmowa z Remigiuszem Spólnym

W najnowszym wydaniu „Słownika na Fali” mówiliśmy o dziwnych i zagadkowych nazwach potraw regionalnych. Dziś o nazwach potraw z Kaszub i Wielkopolski.

„Słownika na Fali”

„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Radny Rady Miasta Jacek Woźniak z klubu radnych Koalicja Samorządowa był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie poruszono tematy podziału mandatów do europarlamentu, absolutorium dla prezydent miasta, likwidacji Komisji Morskiej w Radzie Miasta i zmian w studium uwarunkowań zabudowy miasta pod kątem powracającego tematu „Pałacu Zdrojowego”.

„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak