fot. Facebook/wcrkoszalin
To niemal miesięczne szkolenie wojskowe dla ochotników, które - jak podkreśla podporucznik Aleksandra Grąbczewska z Wojskowego Centrum Rekrutacji - cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Szkolenie realizowane jest w 8. Koszalińskim Pułku Przeciwlotniczym, gdzie zostało przyjętych ok. 130 osób. Dodatkowo prawie 80 osób szkoli się w Centrum Szkolenia Służb Powietrznych. Kolejny turnus 15 lipca, a następny 19 sierpnia. Zainteresowanie jest bardzo duże - powiedziała Aleksandra Grąbczewska.

Wczoraj rekruci przekroczyli bramy koszar. Dziś, w czasie uroczystości wręczenia broni, dzielili się wrażeniami z pierwszych godzin w mundurze. - Spodobało mi się przekraczanie własnych granic, np. przy przejęciu broni musieliśmy stać w deszczu - powiedziała jedna z nich.

Zaangażowanie uczestników programu wysoko ocenił porucznik Grzegorz Barcz, dowódca 1. Kompanii Szkolnej: - Już na początku szkolenia widać, że mają oni potężny potencjał. Są tu osoby bardzo zaangażowane, ciekawe pracy w wojsku, a my wiemy jak ich poprowadzić, by w przyszłości stali się przyzwoitymi żołnierzami.

Po niemal miesięcznym szkoleniu jego uczestnicy mogą przejść 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne, a później stać się żołnierzami zawodowymi bądź przejść do rezerwy.

kk/aj

Posłuchaj

por. Grzegorz Barcz, dowódca 1. Kompanii Szkolnej uczestnicy szkolenia podp. Aleksandra Grąbczewska z Wojskowego Centrum Rekrutacji o zainteresowaniu szkoleniem