fot. Anna Popławska/prk24

Nową rzeczniczką prasową prezydenta miasta została Agnieszka Grodzka, dotychczas pracująca w wydziale geodezji koszalińskiego ratusza.

- Jest to dla mnie wyróżnienie, ale też wyzwanie, któremu będę starała się sprostać. Zdaję sobie sprawę, jak ważna jest rzetelna komunikacja między urzędem, prezydentem, obywatelami i mediami, więc będę dążyła do tego, by była ona na jak najwyższym poziomie - zapowiedziała Agnieszka Grodzka.

Ponadto w miejsce Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji utworzony został Gabinet Prezydenta. Jego dyrektorką została dotychczasowa kierowniczka Referatu Konsultacji Społecznych Marta Orzechowska.

Prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj podkreślił, że zmiany mają na celu usprawnienie dialogu z mieszkańcami. Zapowiedział, że w najbliższym czasie rozpoczną się konsultacje dotyczące zmian w Śródmieściu.

- Jeszcze mój poprzednik wystąpił o pieniądze z Polskiego Ładu i one zostały przyznane, np. na przebudowę kawałka ul. Zwycięstwa. Była ona projektowana w innym duchu i chcemy ją dopasować do założeń, o których mówiłem jeszcze w kampanii wyborczej. Chcemy mieszkańcom pokazać, że jest to element większej całości - tłumaczył Tomasz Sobieraj.

Dotychczasowy rzecznik prasowy, Robert Grabowski, pozostaje w koszalińskim ratuszu, jako pracownik biura prasowego.

ap/zas

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj, prezydent Koszalina Agnieszka Grodzka, rzeczniczka prasowa prezydenta Koszalina