fot. Jarosław Banaś/prk24

Koncert na Otwarcie Lata, festiwale: rockowy, muzyki klasycznej, jazowy, widowiska operowe i mistrzostwa sportowe - to tylko część wydarzeń kulturalnych i sportowych na sezon letni, jakie dla turystów i mieszkańców przygotowano w Kołobrzegu.

Program, w Kołobrzeskim Instytucie Kultury i Promocji, przedstawiła dziś prezydent miasta Anna Mieczkowska wraz z dyrektorami placówek kultury i sportu.

Prezydent mówiła także o projektowaniu nowych miejsc na kulturalnej mapie miasta. - Przygotowujemy Basztę Prochową do tego, żeby stała się Laboratorium Historii, latarnię morską, by stała się Małym Centrum Świata, dokumentację pod rewitalizację starej przepompowni i starej wymiennikowni, a także pod budowę filii biblioteki, która będzie takim małym centrum kultury - wymieniała prezydent.

Ogłoszony dziś program jest częścią kołobrzeskiej aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, który koordynuje zastępca prezydenta Kołobrzegu Ilona Grędas-Wójtowicz. - Niezależnie od konkursu, w mieście pojawią się nowe miejsca w obszarze kultury, które będą dostępne dla organizacji pozarządowych, lokalnych artystów oraz gości, którzy będą chcieli podzielić się z nami swoją twórczością - mówiła wiceprezydent.

Dzisiejsza konferencja promocyjna była pierwszą oficjalną prezentacją Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji w ramach projektu Kołobrzeg Europejską Stolicą Kultury.

jb/zas

Posłuchaj

Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu