fot. arch.prk24

Nawet cztery tysiące fanów piłki nożnej będzie mogło obejrzeć w Koszalinie każdy mecz polskiej reprezentacji na zbliżającym się Euro 2024. Telebim stanie w amfiteatrze, zaś przed nim powstanie miasteczko kibica.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W amfiteatrze, po 12 latach, znów zagości strefa Euro. Będzie moc atrakcji - zapowiadał dziś wiceprezydent Koszalina Sebastian Tałaj.

Koszalińska strefa kibica będzie podzielona na dwa miejsca. Przed amfiteatrem będzie znajdowało się miasteczko kibica z gastronomią, animacjami i zabawami dla dzieci oraz jarmarkiem z lokalnymi produktami. Z kolei na telebimie ustawionym na scenie amfiteatru będą pokazywane mecze polskich piłkarzy.

Wstęp do amfiteatru będzie bezpłatny, ale miejsca będą ograniczone. - Mamy tylko 4 tys. miejsc, więc rozdamy 4 tys. opasek, bez których nikt tam nie wejdzie. Zdecyduje kolejność zgłoszeń - przekazał Łukasz Bednarek, dyrektor ds. sportowych Zarządu Obiektów Sportowych.

Łukasz Bednarek dodał, że strefa działać będzie tylko w dni meczowe reprezentacji Polski. Pierwsze spotkanie Polaków jest zaplanowane na 16 czerwca. Wówczas zmierzą się z Holendrami. - Mecz z Holandią zaczyna się o 15.00, ale miasteczko będzie czynne od 10.00.

Organizatorzy strefy kibica poinformowali, że bramy amfiteatru będą otwarte na 50 minut przed pierwszym gwizdkiem. W przypadku awansu Polaków do dalszej fazy turnieju, strefa również będzie udostępniana kibicom.

kk/zn

Posłuchaj

Łukasz Bednarek, dyrektor ds. sportowych Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie - cz.2 Sebastian Tałaj, wiceprezydent Koszalina Łukasz Bednarek, dyrektor ds. sportowych Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie - cz.1