fot. Aleksandra Śliwińska/Polskie Radio Koszalin

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie Julia Piotrowska, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski oraz inspektorka z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koszalinie Ewa Zagórska.

Dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie - Julia Piotrowska

Julia Piotrowska mówiła m.in. o najbliższych wydarzeniach przygotowywanych przez Centrum Kultury w Mielnie: - W Skarbnicy Wioski Rybackiej w Chłopach otwieramy dziś, o godz. 16, wystawę prac malarzy mieleńskich. W piątek na mieleńskiej plaży odbędzie się Turniej Ringo, a w Dzień Dziecka zapraszamy ponownie do Skarbnicy Wioski Rybackiej, m.in. na pokazy taneczne, konkursy z nagrodami, animacje czy poczęstunek.

Dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie - Julia Piotrowska

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie - Marek Leśniewski

W piątek zaczynają się postomińskie Dni Gminy. - Rozpoczynamy je w sali wielofunkcyjnej CKiS w Postominie, gdzie 40-lecie będzie obchodziła kapela ludowa „Pieńkowianie”. W Dzień Dziecka zapraszamy do Wilkowic na bieg „śladami wilka”, gry dla dzieci, malowanie buziek czy pokazy ognia. W niedzielę na Placu Podożynkowy w Postominie, o godzinie 13, odbędzie się turniej Kół Gospodyń Wiejskich, a wieczorem koncerty zespołu Baciary. Gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz - powiedział Marek Leśniewski.

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie - Marek Leśniewski

Inspektor z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koszalinie - Ewa Zagórska

Mieszkańcy m.in. powiatu koszalińskiego mają możliwość korzystania z nieodpłatnych porad prawnych, obywatelskich oraz mediacji. -Przysługują one osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej - przekazała Ewa Zagórska.

Inspektor w Wydziale Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koszalinie - Ewa Zagórska