fot. Gmina Darłowo/fb.com

„Kochamy nasze mamy” - pod takim hasłem odbyły się marsz i piknik zorganizowane przez darłowskie Amazonki. Wydarzenie, odbywające się z okazji obchodzonego wczoraj Dnia Matki, miało zachęcać kobiety do badań profilaktycznych.

Uczestnicy, głównie mieszkańcy powiatu sławieńskiego, uczniowie oraz społecznicy, w kolorowym marszu przeszli z Dąbek do Darłowa, jednocześnie zwracając uwagę na znaczenie, jakie regularne badania odgrywają w zachowaniu pełni zdrowia. - To bardzo ważne, byśmy zadbały o siebie. Często mówi się, że „po co się badać”, ale robimy to właśnie dla naszego dobra – mówiły uczestniczki marszu.

Prezes darłowskiego Klubu Amazonek Elżbieta Bytlińska zaznaczyła, że wykonywanie badań profilaktycznych powinno stać się dla nas nawykiem. - Takich badań jest dużo, tylko trzeba z nich korzystać. Niezależnie, czy to przy użyciu rąk, czy też mammografu - każde badanie jest dobre, jeśli jest skutecznie - podkreśliła.

Informację o bezpłatnych badaniach profilaktycznych można znaleźć m.in. na stronach internetowych Narodowego Funduszu Zdrowia i resortu zdrowia.

ap/zn

Posłuchaj

Elżbieta Bytlińska, prezes darłowskiego Klubu Amazonek uczestnicy