W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Podsumowanie sportowego weekendu.

materiał Mariusza Wolańskiego

Niemal sto osób oddało krew podczas XVI edycji Motoserca, której finał miał miejsce w sobotę, w porcie pasażerskim. Tego dnia, ludzie chcący podzielić się darem życia, udawali się do Kapitanatu Portu, gdzie medycy z Wojskowej Stacji Krwiodawstwa ze Szczecina, po wykonaniu badań, pobierali 450 ml krwi. W sumie, podczas całej akcji, zebrano jej ponad 44 litry. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na kołobrzeskie hospicjum. Wynik zbiórki to prawie 4600 zł.

materiał Małgorzaty Abramowicz

W kołobrzeskim porcie jachtowym oficjalnie zainaugurowano sezon żeglarski. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Była to też okazja do podziękowań, wręczenia medali i nagród za zasługi dla edukacji morskiej. Złożono również kwiaty przy pomniku „Kołobrzeskim Żeglarzom na Wiecznej Wachcie”. Zwieńczeniem uroczystości była musztra paradna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.

relacja Mariusza Wolańskiego

Zapraszamy do wysłuchania relacji z XX Targu Solnego zorganizowanego w ramach Dni Kołobrzegu, czyli opowieści o tym, jak wyglądał Kołobrzeg w średniowieczu.

relacja Mariusza Wolańskiego

 „Otwarta Antena”: ks. Andrzej Pawłowski

Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” był proboszcz największej kołobrzeskiej parafii pw. NMP, czyli Bazyliki Konkatedralnej w Kołobrzegu. W rozmowie poruszono m.in. tematy: przygotowań do święta „Bożego Ciała” i do konferencji „900 lat od misji św. Ottona z Bambergu”.

„Otwarta Antena”: ks. Andrzej Pawłowski