fot.prk24.pl

Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: naczelnik wydziału spraw społecznych wałeckiego urzędu miasta Anna Czerniewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wałczu Anna Marko oraz prezes wałeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Mariusz Eysymontt.

Naczelnik wydziału spraw społecznych wałeckiego urzędu miasta - Anna Czerniewicz

Zakończyła się pierwsza kadencja Miejskiej Rady Seniorów w Wałczu. Jak przyznała Polskiemu Radiu Koszalin Anna Czerniewicz seniorzy to istotna i coraz większa grupa mieszkańców Wałcza: - Środowisko senioralne to jedna z większych grup społecznych w naszym mieście, dlatego dostosowujemy się do ich potrzeb. Rozmowy i konsultacje z członkami Miejskiej Rady Seniorów dają nam pomysły i obraz na kolejne lata, jak z seniorami pracować i jak o nich zadbać.

Dodała również, że w minionej już kadencji Miejska Rada Seniorów brała udział w opracowaniu polityki senioralnej miasta. - Dzięki radzie miasto ma możliwość wsłuchania się w głos seniorów, aby dokonać zmian na lepsze. Rada to dla nas nieoceniona grupa doradcza.

Naczelnik wydziału spraw społecznych wałeckiego urzędu miasta - Anna Czerniewicz

Dyrektor DPS w Wałczu - Anna Marko

Wałecki Dom Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy. Anna Marko poinformowała o szczegółach: - Szukamy osób chętnych do spędzenia wolnego czasu z naszym podopiecznym. Jeśli ktoś ma go dużo oraz jest empatyczny, może to wszystko spożytkować w szczytnym celu. Zależałoby nam na tym, aby chętne osoby, które do nas trafią miały możliwość wyjścia na spacer, ewentualnie oprowadzania po mieście. Do zajęć wolontariuszy należałoby także czytanie gazet lub książek mieszkańcom naszego domu.

- Obecnie mamy kilkoro uczniów oraz osoby dorosłe działające jako wolontariusze i poświęcające swój wolny czas na pomaganie w wałeckim DPS. Aby podjąć się roli wolontariusza niezbędny jest wolny czas na częste oraz regularne odwiedzanie podopiecznych, dodatkowo nie trzeba być osobą pełnoletnią - dodała.

Dyrektor DPS w Wałczu - Anna Marko

Prezes wałeckiego TBS - Mariusz Eysymontt

Jubileusz 25-lecia obchodzi w tym roku wałeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mariusz Eysymontt podsumował dotychczasową pracę: - Uzupełniamy politykę mieszkaniową miasta, dzięki czemu wiele osób otrzymało mieszkanie. Głównym założeniem naszej działalności jest budowanie tanich lokali, dzięki niskooprocentowanym kredytom. Jednakże spółka działa na zasadach prawa handlowego, więc musimy znać umiar w pobieraniu kredytów. Na szczęście nigdy nie mieliśmy z tym problemu i na ten moment jesteśmy w posiadaniu 229 mieszkań na terenie Wałcza.

Prezes wałeckiego TBS - Mariusz Eysymontt