fot.Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
Dziś w Wałczu odbyło się spotkanie kończące tę kadencję Miejskiej Rady Seniorów. To ostatnie posiedzenie członków rady w obecnym składzie, a zarazem okazja do złożenia gratulacji i podziękowań za zaangażowanie w działania na rzecz środowiska seniorów.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin przewodnicząca rady Henryka Duszek-Grabowska, tegoroczna kadencja była pracowita: - Zadaniem Miejskiej Rady Seniorów jest integrowanie środowiska senioralnego oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi, które zrzeszają seniorów. Uważam, że to nam się udało. W tym roku współpracowaliśmy z licznymi organizacjami i trzykrotnie byliśmy organizatorami Wałeckich Dni Seniora.

Miejska Rada Seniorów działa również w ścisłej współpracy z burmistrzem Wałcza i doradza mu w sprawach ważnych dla seniorów z miasta. Maciej Żebrowski przyznał, że to istotna i coraz większa grupa mieszkańców: - Seniorzy to jedna z większych grup społecznych w naszym mieście, dlatego staramy się dostosowywać nasze działania pod ich potrzeby. Rozmowy i konsultacje z członkami Miejskiej Rady Seniorów dają nam pomysły i obraz na kolejne lata, jak z seniorami pracować i jak o nich zadbać.

Naczelnik wydziału spraw społecznych wałeckiego urzędu miasta Anna Czerniewicz dodała, że w minionej już kadencji Miejska Rada Seniorów brała również udział w opracowaniu polityki senioralnej miasta. - Dzięki radzie miasto ma możliwość wsłuchania się w głos seniorów, aby dokonać zmian na lepsze. Rada to dla nas nieoceniona grupa doradcza.

Miejska Rada Seniorów w Wałczu na kolejną kadencję ma zostać wybrana w czerwcu.

pg/lp

Posłuchaj

Anna Czerniewicz, naczelnik wydziału spraw społecznych wałeckiego Urzędu Miasta Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza Henryka Duszek-Grabowska, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Wałczu