fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin

Decyzja burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa wywołała niezadowolenie zarówno w środowisku obecnego włodarza, jak i w szeregach Platformy Obywatelskiej, które mocno poróżniły się w trakcie kampanii wyborczej.

Burmistrz Szczecinka podkreślił, że decyzja o nominacji była przemyślana. - Pamiętam jak pracował Maciej Makselon, kiedy był odpowiedzialny za projekt Civitas Plus Renaissance. Rozliczał wtedy pieniądze unijne, dokumentację prowadził w języku angielskim. Dlatego będzie włączał się w pozyskiwanie kolejnych środków unijnych, które są nam bardzo potrzebne - wyjaśnił burmistrz.

Powracający do ratusza Maciej Makselon będzie, jak dotychczas, zajmował się oświatą, kulturą i sportem. Przejmie też tematy z zakresu polityki społecznej oraz kwestie związane z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej. - Przede wszystkim zrobię wszystko, żeby w dużym stopniu były realizowane programy inwestycyjne - zapewnił Maciej Makselon i dodał: - Zakres odpowiedzialności dotyczący pozyskiwania funduszy zewnętrznych będzie po mojej stronie.

Burmistrz Szczecinka zapowiedział, że szczegóły polityki miasta na najbliższe lata zdradzi podczas swojego exposé w trakcie czwartkowej sesji rady miasta.

ms/aj

Posłuchaj

Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka