W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Podsumowanie sportowych wydarzeń minionego weekendu.

relacja Mariusza Wolańskiego

Przenosimy się do Rymania na Piknik Historyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Historyczne Dębosz w Rymaniu. W tym roku motywem przewodnim było Powstanie Warszawskie, a jednym z głównych akcentów był konkurs historyczny dla uczniów szkól podstawowych, w którym kolejny rok z rzędu niegościnni okazali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Rymaniu i konkurs wygrali.

materiał Mariusza Wolańskiego

A teraz zaprosimy państwa na wystawę „Rowerem na drogach i bezdrożach Królestwa Polskiego poświęcona turystyce rowerowej z przełomu XIX i XX wieku”, którą właśnie otwarto w kompleksie Milenium.

materiał Mariusza Wolańskiego

Za chwilę znajdziemy się w szkole podstawowej nr 9 w Kołobrzegu, gdzie ma rozpocząć się pilotażowy program „Edukacja z Wojskiem”. Wybrano 3,5 tysiąca szkół w całym kraju, w których, przy pomocy jednostek wojskowych, dzieci i młodzież będzie szkolona z podstawowych zasad zachowania podczas sytuacji zagrożenia.

Udzielanie pierwszej pomocy, zasady prawidłowej ewakuacji, posługiwanie się mapą to tylko niektóre z elementów programu. W województwie zachodniopomorskim w programie Edukacja z Wojskiem udział bierze 140 szkół.

materiał Małgorzaty Abramowicz

„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak

Gościem „Otwartej Anteny” był kołobrzeski radny miejski Jacek Woźniak. Rozmawiał z nim Jarosław Banaś.

„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak, cz. 2
„Otwarta Antena”: Jacek Woźniak, cz. 1