fot. prk24.pl

Prezydent elekt był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską mówił o zmianach, jakie w niedługim czasie nastąpią w Koszalinie, zwracając szczególną uwagę na konieczność prowadzenia realnego dialogu z mieszkańcami i poprawę sytuacji w koszalińskim szpitalu.

Tomasz Sobieraj na początku rozmowy przyznał, że kampania była niezwykle brutalna i przepełniona nieprawdziwymi informacjami. - Wylał się na mnie hejt, co w jakimś stopniu mi zaszkodziło. Mimo to udało się wygrać, większość mieszkańców zagłosowała na mnie, za co jestem bardzo wdzięczny - nie krył satysfakcji prezydent elekt.

Gość „Studia Bałtyk”, mówiąc o zmianach, jakie zostaną wprowadzone w czasie nowej prezydentury, jasno wskazał, że najważniejszy jest dla niego dialog, którego zabrakło w czasie ostatniej kadencji. - Mam nadzieję, że będziemy rozmawiali, rozwiązując realne problemy mieszkańców Koszalina. Dialog jest potrzebny z przedsiębiorcami, ze światem kultury - to jest kwestia absolutnie podstawowa - podkreślił Tomasz Sobieraj, dodając, że liczy na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. - Będziemy na osiedlach, zapraszam do ratusza.

W czasie kampanii Tomaszowi Sobierajowi zarzucano złą kondycję koszalińskiego szpitala. Prezydent elekt odparł tę argumentację, tłumacząc, że zarząd województwa odpowiada za szpital, ale w wymiarze materialnym - dba o stan obiektów i wyposażenie. - Szpital posiada najnowocześniejszą aparaturę a budynki są wyremontowane - przekazał. - Głównym problemem lecznicy jest brak lekarzy, a ja nie byłem odpowiedzialny za szkolenie personelu - stwierdził i dodał: - W czasie kampanii zarzucane mi były kwestie, o które dopiero teraz będę dbał. Będziemy uczestniczyli w poszukiwaniu lekarzy i zachęcali do tego, by chcieli pracować w Koszalinie.

Tomasz Sobieraj w trakcie rozmowy zwrócił również uwagę na swój - jak twierdzi - największy atut. - Posiadam ogromne doświadczenie, mimo wieku, co przełoży się na pozyskiwanie środków, szczególnie tych europejskich - zapewnił prezydent elekt.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aś

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Tomasz Sobieraj