fot. PAP/Bartosz Jankowski

Ponowne wybory do władz samorządowych odbyły się w niedzielę w trzech spośród czterech gmin powiatu kołobrzeskiego. W pierwszej turze frekwencja wynosiła 51 procent, w drugiej - ok. 36 procent.

Jedyna reelekcja w tym powiecie nastąpiła w Siemyślu, gdzie wójtem pozostał Marek Dołkowski zwyciężając z Wojciechem Pańką. - To nie tylko mój sukces, ponieważ pracowało na niego wiele osób. Najważniejsze dla nas inwestycje dotyczą przede wszystkim infrastruktury drogowej i wykluczenia komunikacyjnego. Z mojego komitetu do 12-osobowej rady weszło sześć osób - powiedział Marek Dołkowski.

W wiejskiej gminie Kołobrzeg wójtem będzie Jerzy Wolski, który pokonał Bartosza Górala. W Ustroniu Morskim, Grzegorz Czachorowski minimalnie zwyciężył z Kamilem Lepą.

W Gościnie, Marcin Pawlak wygrał znacznie (ponad 76 procent poparcia) z Robertem Fijałkowskim. - Bardzo dziękuję za zaufanie. Duże poparcie dla naszego programu to nie tylko mój dobry wynik wyborów na stanowisko burmistrza Gościna, ale przede wszystkim większość w radzie - 12 mandatów na 15 radnych - podkreślił nowy burmistrz.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Jarosława Banasia.

jb/aj

Posłuchaj

materiał Jarosława Banasia