fot. pixabay

Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach w kraju i naszej diecezji.

Znamy zwycięzców etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Podczas już 28. edycji konkursu, który organizowany jest rokrocznie przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przy współpracy Wydziału Katechetycznego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wzięło łącznie ponad 200 uczniów z 36 szkół ponadpodstawowych z całej diecezji.

Do etapu diecezjalnego, który odbył się 18 kwietnia w auli Politechniki Koszalińskiej, stanęło 49 osób. Spośród nich najlepszy okazał się Kamil Żak z ZS Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Obok niego na podium znaleźli się Mateusz Weichhold z IV LO w Słupsku (II miejsce) i Kinga Miętkiewicz z ZS im. Staszica w Pile (III miejsce).

Troje najlepszych będzie reprezentować naszą diecezję w Niepokalanowie podczas finału konkursu w czerwcu, gdzie będą rywalizować z około 140 rówieśnikami.

materiał Arkadiusza Wilmana

Św. Urszula Ledóchowska - założycielka zgromadzenia sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego urodziła się 159 lat temu w Austrii. Polska święta jest patronką Fundacji „Zdążyć z Miłością”. 17 kwietnia, w dniu kolejnej rocznicy jej urodzin w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie odbyła się msza święta, w której uczestniczyli podopieczni, wolontariusze, darczyńcy oraz przyjaciele fundacji. Homilię wygłosił ks. proboszcz Paweł Wojtalewicz.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” od 10 lat pomaga samotnym matkom, uchodźcom, ciężko chorym dzieciom i osobom niepełnosprawnym. Najnowszym i największym planem fundacji jest stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej - miejsca pracy i rehabilitacji dla blisko 50 osób z niepełnosprawnościami.

materiał Arkadiusza Wilmana

Fundacja „SMS z Nieba”, wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji w Koszalinie zorganizowała wczoraj jednodniowe rekolekcje „Usprawiedliwieni 2103”. Gościem specjalnym wydarzenia był Marcin Jakimowicz, ewangelizator, świecki rekolekcjonista, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. W hali sportowej przy ulicy Dąbka kilka sobotnich godzin spędziło blisko 1000 osób.

Nietypowym elementem spotkania „Usprawiedliwieni 2103” było bicie rekordów. Pierwszy, mający swój finał tuż przed rozpoczęciem sesji, polegał na indywidualnym klaskaniu na chwałę Bożą. Drugi rekord polegał na zorganizowaniu na hali największej liczebnie lekcji religii. Wzięło w niej udział 350 osób.

materiał Arkadiusza Wilmana