fot. Jacek Żukowski/Polskie Radio Koszalin

Pięć konkretnych rozwiązań dla miasta proponuje kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Słupska Paweł Szewczyk. Wśród propozycji znajduje się między innymi 90-procentowa bonifikata przy wykupie lokali na własność, budowa małych mieszkań socjalnych i program „Mieszkanie na Start”.

- Czas odejść od koncepcji budownictwa mieszkań komunalnych dostępnych tylko dla niewielkiej grupy mieszkańców. Program „Mieszkanie na Start” to mieszkanie dla wszystkich - zapowiadał Paweł Szewczyk.

Podczas konferencji prasowej kandydata poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński zaapelował do władz Słupska, by skorygowali przebieg Trasy Olimpijskiej, tak jak chcą tego mieszkańcy.

Jednocześnie poseł zadeklarował, że jeśli będzie to konieczne, wystąpi do rządu o kolejne przedłużenie czasu realizacji tej inwestycji, która powstaje w ramach Rządowego Programu na rzecz Zwiększenia Szans Rozwojowych Ziemi Słupskiej.

- Pani prezydent miała powiedzieć, że nie można zmienić przebiegu trasy, bo to grozi utratą dofinansowania. Jeśli będzie taka potrzeba, osobiście będę zabiegał o to, by Rada Ministrów podjęła uchwałę o przedłużeniu kolejny raz czasu rozliczenia tych środków - podkreślił.

W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Słupska Paweł Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej zmierzy się z obecną prezydent Krystyną Danilecka-Wojewódzką.

jż/zas

Posłuchaj

Zbigniew Konwiński, poseł PO Paweł Szewczyk, kandydat na prezydenta Słupska