W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Narodowa Biblioteka opublikowała badania czytelnictwa w Polsce. Wynika z nich, że czytamy więcej, ale nadal jednak mało w porównaniu z wiodącymi w czytelnictwie krajami. Z tej okazji Jarosław Banaś rozmawiał z dyrektorką najdłużej działającej w Polsce Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu - Katarzyną Kamińską.

rozmowa Jarosława Banasia z Katarzyną Kamińską

W środę w Kołobrzegu ruszyły coroczne Targi Gastro Hotel odbywające się w hali Milenium. Swoją ofertę prezentuje pond pięćdziesięciu wystawców z całego kraju związanych z branżą gastronomiczną i hotelarską. Odwiedzając targi, można dowiedzieć się wiele o nowościach i trendach w wyposażaniu hoteli i restauracji. Przygotowano bogaty program szkoleń, prezentacji nowości branżowych oraz degustacji i pokazów kulinarnych. Targi potrwają do piątku 19 kwietnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

relacja Mariusza Wolańskiego

W holu kompleksu Milenium od jakiegoś czasu możemy oglądać pokonkursową wystawę Polskiej Fotografii Sportowej. Na ten temat rozmawiamy z dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie dr. Sławomirem Majcherem.

rozmowa z dr. Sławomirem Majcherem

Kołobrzeg walczy o Europejską Stolicę Kultury. Jak ocenia nasze starania dyrektor Narodowego Centrum Kultury, który m.in przygotowywał analogiczny projekt w Krakowie? Robert Piaskowski od miesiąca jest dyrektorem NCK, którego celem jest: upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej, promocja dziedzictwa kulturowego oraz historycznego, kreowanie zainteresowania kulturą i sztuką, wspieranie procesu ewolucji sektora kultury w Polsce, promowanie nowoczesnych standardów zarządzania instytucjami kultury i stymulowanie współpracy. Jak z Warszawy ocenianie są szanse Kołobrzegu?

rozmowa Jarosława Banasia z Robertem Piaskowskim