fot. prk24

Komitet Jerzego Hardie-Douglasa złożył protest wyborczy dotyczący mandatu zdobytego przez Macieja Makselona. Obecny wiceburmistrz Szczecinka został miejskim radnym, choć - jak dowodzą autorzy protestu - jest mieszkańcem innej gminy.

Zdaniem Marcina Jaczewskiego i mecenasa Adama Mrówki może to nieść poważne konsekwencje: - Posiadane przez nas przesłanki i dowody pozwoliły sformułować protest wyborczy w stosunku do jednego kandydata. Pozostawiamy to pod rozwagę sądu, który może odnieść się zarówno do ważności całych wyborów, jak i do wyborów w tylko jednym okręgu i do poszczególnego kandydata.

Maciej Makselon nie chciał komentować sytuacji. W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin zapewnił, że do sprawy odniesie się w trakcie inauguracyjnej sesji rady miasta. Nieoficjalnie mówi się, że ma wtedy zrezygnować z mandatu miejskiego radnego.

Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Hardie-Douglasa nie wyklucza, że podobny protest złoży także w odniesieniu do Wojciecha Stypy, który uzyskał mandat radnego z ramienia Przyjaznego Szczecinka, czyli Prawa i Sprawiedliwości.

Do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku ma także wpłynąć pismo możliwości popełnienia przestępstwa przy układaniu list Koalicji Obywatelskiej.

ms/aj

Posłuchaj

szczecinecki radny Marcin Jaczewski i mecenasa Adam Mrówka