Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 34 letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a także za wielokrotne udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Podejrzany trafił już na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, a za popełnione czyny grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w miejscu zamieszkania 34 letniego mieszkańca gminy Wałcz znajdują się znaczne ilości narkotyków. W związku z podejrzeniami w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego weszli do pomieszczenia gospodarczego, gdzie przebywał 34 latek w towarzystwie innych osób podejrzewany o posiadanie substancji zabronionych. Mężczyzna zaskoczony był niespodziewaną wizytą policjantów. Ustalenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, albowiem w pomieszczeniu znajdowały się znaczne ilości substancji psychoaktywnych w postaci amfetaminy w ilości ponad 86 gramów oraz ponad 68 gramów substancji odurzającej w postaci ziela konopi. Środki te zostały zabezpieczone, a 34 latek zatrzymany.

Odpowie on także za wielokrotne udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Postanowieniem Sądu 34 latek trafił do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, a za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

walcz.policja.gov.pl/jr