fot. Radosław Zmudziński/prk24

Biało-czerwoni przygotowują się do meczu barażowego z Chorwacją o awans na mundial. Zgrupowanie obywa się w halach sportowych w Mielnie i Koszalinie.

Zadanie nie jest łatwe, bowiem rywale Polaków zajmują szóste miejsce w Europie, a nasi reprezentanci plasują się dwie pozycje niżej.

- Nasi przeciwnicy dobrze grają, dobrze się czują „przy piłce”, ale nie lubią biegać za piłką, czy za rywalem, dlatego musimy być od nich bardziej ruchliwi - mówi selekcjoner kadry Błażej Korczyński, który ma „plan na Chorwację”.

Mecz, na wyraźną prośbę kadrowiczów, zostanie rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie. Bramkarz Michał Kałuża przypomniał, że to szczęśliwe miejsce dla biało-czerwonych.

- Tu uzyskaliśmy bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy, a później zagraliśmy pamiętny mecz z Azerbejdżanem dający nam przepustkę do tego, z Chorwacją - przypomina Michał Kałuża.

Mecz Polska - Chorwacja rozegrany zostanie w piątek, początek o godz. 18.00. Kadrowicze apelują do kibiców, by ci pojawili się na miejscu już o godz. 17.15 i wspierali polską drużynę od rozgrzewki.

Radosław Zmudziński/zas

Posłuchaj

materiał Radosława Zmudzińskiego