fot. PAP/Marian Zubrzycki
Metropolita łódzki kard. Grzegorz Ryś złożył w sobotę życzenia wiernym. „Życzę, by czas wielkanocny był doświadczeniem naszego zmartwychwstania, przechodzenia ze śmierci do życia, ze zła do dobra, z grzechu do świętości; wszystkich nas dotyczy prawda o Jezusowym Zmartwychwstaniu” - podkreślił duchowny.

Życzenia metropolity opublikowano na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Archidiecezji Łódzkiej. Kard. Ryś nawiązał do fragmentu z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian: - Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy z tych, co pomarli.

Duchowny podkreślił, że w tym fragmencie zawiera się bardzo wiele prawd o czasie Wielkiej Nocy. - Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy, to znaczy, że spodziewane są następne zmartwychwstania. Jezus zmartwychwstał jako ten, który zapowiada zmartwychwstanie wszystkich - mówił kard. Ryś. - Święty Paweł tłumaczy w tym tekście, że Bóg powołał wszystko, żeby żyło, nie żeby umierało. Bóg nie stworzył śmierci, Bóg stworzył wszystko do życia - zaznaczył.

- Życzę, aby czas wielkanocny był doświadczeniem naszego zmartwychwstania, przechodzenia ze śmierci do życia, ze zła do dobra, z grzechu do świętości; wszystkich nas dotyczy prawda o Jezusowym Zmartwychwstaniu - zaznaczył metropolita.

Kardynał Ryś tłumaczył, że nawet jeśli w życiu jest źle, pojawia się nadzieja. - Wydaje się nam, że przegraliśmy. Tak jak się wydawało tym, którzy pochowali Jezusa. Lecz nie, Bóg jest wierny i wyprowadzi nas z każdej śmierci - podkreślił. - Życzę wszystkim doświadczania wierności Boga, doświadczania, że to, co jest od Boga jest stałe i niezmienne. Wielkanoc mówi: nie bój się, Bóg jest wierny - zaznaczył metropolita łódzki dodając, że Wielkanoc to święta "Wielkiej Nadziei". - Tej nadziei wam bracia i siostry życzę - dodał.

Duchowny przestrzegł również przed nazywaniem śmiercią tego, co - jak przypomniał - śmiercią nie jest. Jak zauważył, „prawdziwą śmiercią Jezus nazywa grzech”. - Ta śmierć, która nas smuci, która boli, jest w istocie swojej zaśnięciem. Bardzo wszystkim życzę, abyśmy z takiej śmierci dali się Bogu podnieść - podsumował swoje wielkanocne życzenia kardynał Ryś.

PAP/mt