fot. Arkadiusz Wilman/Polskie Radio Koszalin

Diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i chorych, kapelan słupskiego szpitala i hospicjum ks. Dawid Andryszczak był gościem Arkadiusza Wilmana w audycji „Święta pod znakiem nadziei”.

Jak podkreślił duszpasterz, pełniąc swoją posługę, spotyka się z wielowymiarowym postrzeganiem nadziei. - Widzę u pacjentów nadzieję na wyzdrowienie, na poprawę zdrowia, nadzieję na życie - mówił ks. Andryszczak. - Ale spotykam się również z nadzieją na poprawę relacji z najbliższymi, z rodziną, na to, że leczenie nie będzie trwało długo - dodał.

Ks. Dawid Andryszczak zwrócił uwagę, że posiadanie nadziei to klucz do radzenia sobie z chorobą. - Nadzieja jest strategią dawania sobie rady z wszelkimi dolegliwościami, ze stresem i z wszystkim tym, co towarzyszy chorobie onkologicznej - mówił ks. Andryszczak. - Nadzieja pozwala człowiekowi obrać właściwy kurs.

Czy istnieje związek pomiędzy posiadaniem nadziei a subiektywnym stanem zdrowia? Jakie nadzieje pacjenci noszą w swoich sercach? O tym w poniższej rozmowie Arkadiusza Wilmana z ks. Dawidem Andryszczakiem.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Posłuchaj

rozmowa Arkadiusza Wilmana z ks. Dawidem Andryszczakiem, cz. 2 rozmowa Arkadiusza Wilmana z ks. Dawidem Andryszczakiem, cz. 1