fot. prk24

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Sławomir Cichoń, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. W rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem mówił m.in. o nowych rezerwatach przyrody i o tym, czy bardzo popularna ścieżka rowerowa wokół jeziora Trzesiecko zostanie zmodernizowana.

- To jest duża powierzchnia, ponad 400 hektarów - mówił Sławomir Cichoń o terenach, jakie RDLP w Szczecinku wskazała jako te, które powinny stać się rezerwatami przyrody. 11 lokalizacji teraz weryfikuje Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

- Na tym etapie jesteśmy np. proszeni o uzupełnienie dokumentacji - wyjaśnia Sławomir Cichoń, dodając, że - co ważne dla mieszkańców - leśnicy biorą pod uwagę to, jak dany teren jest obecnie wykorzystywany. - Obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jeśli jest tam np. ścieżka, to na pewno będzie utrzymana - sprecyzował.

Gość był pytany także o to, czy planowane są jakieś prace związane z przebudową ścieżki rowerowej wokół jeziora Trzesiecko w Szczecinku. - Ta ścieżka jest bardzo obłożona i mamy świadomość, że bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych jest zagrożone, i trzeba ją poszerzyć - powiedział wicedyrektor. - Pomysł miasta jest taki, żeby przejąć ten teren. Prowadzimy rozmowy, na jakiej zasadzie miałoby się to odbyć - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/zas

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Sławomir Cichoń