fot. pixabay.com
Jak wskazują najnowsze badania, każda aktywność fizyczna, która angażuje mięśnie w sposób intensywniejszy niż tylko codzienne czynności, może istotnie pomóc w leczeniu zaburzeń I chorób psychicznych, w tym m.in. depresji.

Sport, różnego rodzaju treningi, fitness czy aerobik to bardzo zdrowe formy wsparcia terapii. Jak zaznaczyła w rozmowie z Tomaszem Tranem trenerka personalna Joanna Sterczyńska, tu chodzi tylko o ćwiczenia, liczy się także fakt wyjścia z domu i spotkania się z ludźmi, rozmowy podczas zajęć.

materiał Tomasza Trana

Jak wynika z licznych badań naukowych, regularne uprawianie sportu nie tylko zapobiega chorobom takim jak depresja, ale także łagodzi ich dokuczliwe objawy. Uprawianie sportu sprzyja bowiem namnażaniu się komórek nerwowych i tym samym zwiększa sprawność mózgu, a także prowadzi do wzrostu produkcji tzw. hormonów szczęścia, dzięki czemu korzystnie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. W czołówce są spacery, jogging i trening siłowy. Anna Kuryło, która doświadczyła głębokiej depresji, dziś jest asystentką zdrowienia i kocha spacery. Spotkała się z nią Anna Winnicka.

materiał Anny Winnickiej

Danuta Kaźmierczak przez lata zajmowała się marketingiem i reklamą. Jednak w pewnym momencie życie jej pokazało, że ścieżka, którą idzie, nie prowadzi w kierunku, który miałby być życiowym celem i źródłem satysfakcji. Odebrała od losu kilka lekcji i jako dojrzała kobieta zmieniła swoje życie i została instruktorką jogi. O tym, że czasem w życiu jest bardzo trudno, ale także o tym, że warto słuchać siebie opowiedziała Katarzynie Kużel.

materiał Katarzyny Kużel