fot. pixabay.com

W kolejnym wydaniu „Wieczornych spotkań” poświęcamy uwagę relacjom z innymi ludźmi i wpływowi przyjaciół na nasze życie, zdrowie i osobowość.

Zdaniem psychoterapeuty Łukasza Soroki jedną z przyczyn kryzysów psychicznych jest brak czasu na budowanie dobrych relacji oraz niezrozumienie, jak bardzo są nam potrzebne. Miłość i przyjaźń są ważne, ale czasem może nam pomóc nawet rozmowa z kimś życzliwym, kogo po prostu spotkaliśmy na swojej drodze. Pan Łukasz osób, z którymi pracuje, nie nazywa pacjentami, tylko partnerami w rozmowie...

materiał Joanny Lejtan

Badania pokazują, że obecność lojalnych przyjaciół w naszym życiu może przyczyniać się do mądrzejszych wyborów życiowych i utrzymania mózgu w dobrym stanie. Przyjaźń pomaga radzić sobie ze stresem i szybciej dochodzić do siebie po chorobie lub innych przejściach, a także odgrywa równie ważną rolę, co ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta.

Jak dbać o przyjaźń i jak wybierać przyjaciół? O tym opowiada Piotr Modzelewski, psycholog z gabinetu Pozytyw w Słupsku.

materiał Beaty Góreckiej

O tym, jak ważna jest przyjaźń, co nam daje bliskość z drugą osobą i czy łatwo jest się przyjaźnić opowiedzieli mieszkańcy Kołobrzegu.

materiał Małgorzaty Abramowicz