fot. Facebook/Helena Rudzis-Gruchała

Szefowa powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego oficjalnie ogłosiła swój start w wyborach do zachodniopomorskiego sejmiku. Kandydatka będzie liderką listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 3.

Helena Rudzis-Gruchała powiedziała, że najważniejsze zadania to przede wszystkim rozwój przedsiębiorczości oraz realizacja działań prozdrowotnych: - Zależy mi bardzo na wspieraniu lokalnych przedsiębiorców. To oni, poprzez swoją ciężką pracę, gwarantują nam rozwój. Oprócz tego stawiam m.in. na programy zdrowotne - profilaktyczne - dla dzieci, młodzieży i seniorów. Ważna jest dla mnie również poprawa infrastruktury drogowej oraz kultura.

Kandydatkę poparł m.in. wicemarszałek zachodniopomorski Rafał Rosiński, który podkreślił, że mariaż Polski 2050 Szymona Hołowni z Polskim Stronnictwem Ludowym odniósł sukces w wyborach parlamentarnych i na taki sam działacze obu partii liczą w wyborach samorządowych: - Widać, że obywatele zaufali kompromisowi, który wywiązał się pomiędzy Polską 2050 a Polskim Stronnictwem Ludowym. Oznacza to, że takie koalicje są wskazane.

Prezentacja wszystkich kandydatów do sejmiku województwa zachodniopomorskiego z list Trzeciej Drogi odbędzie się jutro, w Szczecinie, o godzinie 12.

mw/aj

Posłuchaj

Rafał Rosiński, wicemarszałek zachodniopomorski Helena Rudzis-Gruchała, szefowa powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego