fot. archiwum prk24.pl

Dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Słupsku był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Marcinem Kamińskim opowiedział o trwających konsultacjach ws. dużej inwestycji w centrum Słupska.

W tym tygodniu rozpoczęła się przebudowa płyty Starego Rynku. Do rewitalizacji centrum Słupska ma także dołączyć prywatny inwestor. Według opracowanej koncepcji, w miejscu dawnego budynku kina Millenium, ma wybudować zespół kamienic i podziemny parking. Ta część inwestycji szacowana jest na 150 milionów złotych.

W styczniu rada miejska podjęła uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie Starego Rynku. Maciej Araszkiewicz przekazał, że obecnie są przyjmowane wnioski ws. tego projektu: - Składają je osoby prywatne oraz instytucje. Każdy wniosek będzie rozpatrywany na etapie opracowywania projektu.

Maciej Araszkiewicz zaznaczył, że zakres tych wniosków może być bardzo szeroki. Przykładowo, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje postulaty dotyczące wysokości zabudowań czy utworzenia lokali gastronomicznych: - Nie będziemy jednak w stanie wpisać w projekt wszystkich propozycji.

Według wstępnych założeń prywatna inwestycja w centrum Słupska ma zostać zrealizowana w 2027 roku.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Maciejem Araszkiewiczem