fot. whats-next.pl

Grupa uczniów z koszalińskiego ZS9, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przygotowuje projekt pt. „What's Next”. W oparciu o sztuczną inteligencję chcą stworzyć ankietę, która pomoże we wskazaniu odpowiedniej ścieżki kariery.

- Ankieta będzie bazowała na sztucznej inteligencji udostępnionej przez OpenAI. Projekt zakłada, że po wpisaniu swoich danych, na ich podstawie AI dobierze nam idealną pracę - tłumaczy Wiktor Grabowski, lider projektu „What's Next”.

Jak przekonują na swojej stronie internetowej autorzy, ankieta będzie nowatorskim, pierwszym w Polsce, a nawet na świecie, narzędziem do znalezienia swojej ścieżki kariery opartym w pełni na technologii AI. Będzie można ją znaleźć pod adresem whats-next.pl.

Ankieta to niejedyny projekt realizowany przez twórców „What's Next”. Również w ramach olimpiady uczniowie „Elektronika” pochylili się nad zdrowiem psychicznym swoich rówieśników. - Naszym głównym celem jest zorganizowanie spotkań dla uczniów szkół średnich. Chcemy porozmawiać o tym, jak social media działają na psychikę, o sposobach radzenia sobie z obecnymi wydarzeniami na świecie, ale także podjąć tematy samorozwoju i myślenia nieszablonowego - mówi Grabowski.

Więcej o projekcie „What's Next” w rozmowie Arka Wilmana z Wiktorem Grabowskim.

aw/zn

Posłuchaj

rozmowa Arka Wilmana z Wiktorem Grabowskim