fot. Radosław Zmudziński/Polskie Radio Koszalin
Pieniądze zebrane podczas licytacji przekazane zostały Hospicjum im. Maksymiliana Marii Kolbego w Koszalinie, Fundacji "Zdążyć Z Miłością" oraz na leczenie trojga koszalińskich dzieci.

- Do rodzin dzieci wymagających leczenia trafi po 30 tysięcy złotych. Fundacja "Zdążyć z Miłością" i hospicjum otrzymały 63245 złotych - poinformowała Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Fundacja "Zdążyć z Miłością" pieniądze przeznaczy na tworzenie zakładu aktywności zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami. - Ta pomoc jest dla nas bardzo ważna. Utworzenie ZAZ-u to koszt 10 milionów. Projekty budowlane mamy już niemal gotowe. Czekamy na aplikacje unijne. Pracy przed nami jest dużo - podkreśliła prezeska fundacji Małgorzata Kaweńska-Ślęzak:

Tegoroczny bal charytatywny zorganizowany został przez Piotra i Annę Jedlińskich 3 lutego w jednym z hoteli w Mielnie. Dotychczas we wszystkich 11 edycjach zebrano ponad milion złotych.

rz/ar

Posłuchaj

Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezeska fundacji "Zdążyć Z Miłością" Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego