fot. prk24.pl

Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: Grażyna Zięba - dyrektorka Hospicjum im. św. M. Kolbego oraz Teresa Krysztofiak - koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego, Piotr Simiński - komendant Straży Miejskiej w Koszalinie oraz Marcin Maślanka z Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Grażyna Zięba - dyrektorka Hospicjum im. św. M. Kolbego oraz Teresa Krysztofiak - koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego

W niedzielę obchodzony był Światowy Dzień Chorego. W hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego to szczególny dzień. Teresa Krysztofiak mówiła, że kilkudziesięciu wolontariuszy odwiedziło pacjentów hospicjum: - Najmłodsi przygotowali dla pacjentów kartki z życzeniami i pyszne drożdżówki, co pozwoliło na moment zapomnieć chorym o cierpieniu.

W rozmowie został poruszony również temat wsparcia finansowego dla organizacji pożytku publicznego. Koszalińskie hospicjum w minionym roku, dzięki wpływom z 1,5 proc. podatku, uzyskało ponad milion złotych: - Jest to gigantyczny przypływ środków. Koszalinianie oferują nam ogromne wsparcie i dzięki nim placówka może normalnie funkcjonować, ale też się rozwijać. Część funduszy możemy zainwestować w unowocześnianie hospicjum, m.in. zakup sprzętu, czy remont sal.

Grażyna Zięba i Teresa Krysztofiak

Piotr Simiński - komendant Straży Miejskiej w Koszalinie

Strażnicy apelują do mieszkańców, aby informowali służby, jeśli zobaczą osobę bezdomną, której może grozić niebezpieczeństwo. Jak powiedział Piotr Simiński - bezdomność najczęściej związana jest z różnego rodzaju nałogami: - Część z osób bezdomnych przebywa w schronisku lub przytulisku, więc ma dach nad głową. Jednakże warunkiem dostania się do takiej placówki jest trzeźwość. Przez ten aspekt wiele osób odmawia pomocy jaką chcemy udzielić.

Piotr Simiński - komendant Straży Miejskiej w Koszalinie

Marcin Maślanka - z Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie zaprasza koszalinian na spędzenie święta zakochanych w ich murach. Marcin Maślanka przedstawił szczegóły: - Serdecznie zapraszamy na wernisaż „Polki w mundurach”. Jest to wyjątkowa kolekcja opracowana przez Magdalenę Pijewską. Zbiory przedstawiają historię służby wojskowej kobiet, od czasów I wojny światowej, walk o niepodległość, poprzez całe dwudziestolecie międzywojenne aż po II wojnę światową.

Marcin Maślanka - z Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie