fot. Facebook/Sianów Gmina Przyszłości

Łącznie wyróżniono 12 osób i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla gminy, miasta i mieszkańców. W tym rok po raz pierwszy przyznano statuetkę w kategorii Wolontariusz, która zastąpiła istniejącą do tej pory nagrodę Wolontariusza Roku.

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa cieszył się, że tak wielu mieszkańców angażuje się w życie gminy i działa na jej rzecz. Dodał, że nagrody to sposób na ich dostrzeżenie i uznanie. - Zawsze jest nam trudno wybrać listę nagrodzonych, bo dzieje się u nas bardzo dużo. Z drugiej strony cieszy fakt, że za każdym razem jest komu te statuetki wręczyć i mamy pewność, że wszyscy nagrodzeni w 100 proc. zasłużyli na to wyróżnienie.

Wśród nagrodzonych znalazł się Piotr Kierzek, który wraz z przyjaciółmi od lat organizuje charytatywne połowy karpia. - To wielkie wyróżnienie, którego się nie spodziewałem - powiedział i dodał, że otrzymana nagroda będzie go motywowała do dalszej pracy. - W tym roku też mamy kilka planów do zrealizowania, więc cały czas działamy - zaznaczył.

W kategorii Rozwój, Sianowskiego Rybogryfa otrzymał wicestarosta koszaliński Tomasz Tesmer. Jak sam podkreślił, jest to dla niego podsumowanie 13-letniej kariery w samorządzie oraz szczególnie docenienie pracy w obecnej kadencji. - To rekordowy okres, bo udało nam się wyasygnować aż 200 mln złotych na inwestycje powiatowe, a ponad 25 milionów trafiło do gminy Sianów - przekazał.

Galę wręczenia nagród, połączoną z 681. urodzinami Sianowa, zakończył koncert Pawła Domagały.

kch/zn

Posłuchaj

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa Tomasz Tesmer, wicestarosta koszaliński Piotr Kierzek, współorganizator charytatywnej imprezy