fot. prk24

Studio Polskiego Radia Koszalin odwiedzili dziś młodzi druhowie: Samarytanka Zofia Szyda, Ćwik Darius Ramian i Przewodnik Tomasz Lisowski, harcerz Rzeczypospolitej. W rozmowie z Adrianem Adamowiczem i Jarosławem Rochowiczem opowiedzieli o naborze do różnych grup ZHR w Koszalinie.

Pierwsza Koszalińska Drużyna Harcerek „Ogrody” im. Joanny Skwarczyńskiej prowadzi w lutym nabór dla grupy żeńskiej: - Szukamy harcerek. Nabór trwa do końca miesiąca. Zapraszamy w każdą sobotę do parafii św. Kazimierza lub prosimy o skontaktowanie się z nami poprzez media społecznościowe, m.in. przez nasz facebook - powiedziała Samarytanka Zofia Szyda.

Młodzi harcerze opowiedzieli między innymi, czym jest dla nich harcerstwo i w jakie działania chętnie się angażują : - U nas nudy nie da się doświadczyć. Zbiórki zastępów organizujemy co tydzień. Każde takie spotkanie to kolejna przygoda, organizujemy też wiele wyjazdów - dodała Samarytanka Zofia Szyda.

Ćwik Darius Ramian zachęcał chłopaków od 6 do 18 roku życia do dołączenia do 1 Koszalińskiej Drużyny Harcerzy „Zielona”. - Harcerze zazwyczaj podejmują zadania, które wiążą się z fizycznymi aktywnościami. Moja historia z harcerstwem zaczęła się jeszcze w przedszkolu. To, co mnie zatrzymało to świadomość, że jestem za coś odpowiedzialny, że już w tak młodym wieku zaczyna się moje wejście w dorosłość - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

aa/jr/aj

Posłuchaj

„Na Dobry Dzień” (07.02)