fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu była gościem Jarosława Banasia w „Studiu Kołobrzeg”. Rozmowa dotyczyła Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizującego, specjalistyczno-terapeutycznego w Gościnie.

Instytucja ma być oddana do użytku w kwietniu. Jej celem jest rozwiązanie problemów rodzin, które nie są w stanie zaopiekować się swoimi dziećmi w powiecie kołobrzeskim.

- Placówka przyjmie czternaścioro dzieci - przekazała dyrektorka Małgorzata Rzepka-Klincewicz. - Dwa miejsca w placówce będą przeznaczone na interwencje, czyli trudne sytuacje, kiedy dziecko będzie wymagało całodobowej opieki. Tutaj znajdzie wszechstronną pomoc - mówiła Rzepka-Klincewicz.

Placówka posiada 5 pokoi dwuosobowych, jeden pokój trzyosobowy, jeden pokój dla dziecka z niepełnosprawnością. Zaplanowano także gabinet wychowawczy, magazyn, pokój nauki, pokój odwiedzin, świetlicę, pokój terapeutyczny, pralnie, suszarnie i kuchnie z jadalnią.

- Obiekt jest nowy, położony wśród wysokich sosen, jest nowy i wyposażony w meble oraz sprzęt. Teraz poszukujemy pracowników. W marcu w czasie sesji Rady Powiatu przedstawiona zostanie uchwała o powołaniu palcówki - poinformowała dyrektorka.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jb/aj

Posłuchaj

gość „Otwartej Anteny” Studia Kołobrzeg: Małgorzata Rzepka-Klincewicz