fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
W Sławnie ruszył kurs komputerowy dla seniorów. W programie jest m.in. obsługa programów do edytowania tekstu, zakładanie i obsługa poczty elektronicznej, ale też cyberbezpieczeństwo.

Kursanci biorą udział w zajęciach z różnych powodów, głównie jednak aby nadążać za współczesnym światem i mieć dostęp do informacji. - Uczę się dla siebie, bo chcę sama opłacać rachunki, wysyłać maila, sprawdzać odjazdy pociągów i słuchać muzyki. Chcę nauczyć się przerzucać zdjęcia z telefonu do komputera - powiedziała jedna z seniorek.

Kursanci szybko uczą się obsługi komputera i mają wiele pytań. Ich największym problemem jest przełamanie strachu i obawy, że coś zepsują. - Zamysł jest taki, żeby ich oswoić z tym wszystkim. Pokazuję budowę komputera, na czym polega system operacyjny i jak się obsługuje podstawowe programy do edycji tekstów czy zdjęć - powiedział prowadzący zajęcia Bartosz Róg.

Kurs komputerowy dla seniorów w Sławnie potrwa do końca kwietnia. Jego organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Sławnie oraz sławieńska Rada Seniorów.

kch/kp

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej Bartosz Róg, prowadzący kurs kursanci