fot. FB UM Bobolice

Środek nocy. Ogień, który szybko przenosi się z budynku gospodarczego na dwurodzinny dom mieszkalny. W jednej części mieszka samotnie 94 - letnia kobieta, w drugiej starsze małżeństwo. Akcja strażaków z Koszalina i ochotniczych straży pożarnych z Bobolic, Kłanina, Porostu i Gozdu trwa blisko 15 godzin. Zaangażowanych jest w sumie 12 zastępów straży pożarnej.

Jednak dom nie nadaje się do zamieszkania. Jego konstrukcja została naruszona, dach jest spalony, środek budynku zalany. Trzy osoby straciły dorobek życia i dach nad głową.

Straty są ogromne. Teraz potrzebna jest tylko, a może aż olbrzymia pomoc, przede wszystkim finansowa, by można odbudować i wyposażyć dom.

Społeczna pomoc dla pogorzelców z Chmielna trwa. Można do niej w każdej chwili dołączyć, chociażby wpłacając pieniądze na konto pomocnicze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach, udostępnione tylko w celu pomocy pogorzelcom: 62 1020 2791 0000 7902 0354 8948.

W najbliższą niedzielę w Bobolicach odbędzie się festyn zorganizowany przez ludzi dobrej woli, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc pogorzelcom z Chmielna.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu „Teraz pomoc jest najważniejsza”.

Posłuchaj

Renata Pacholczyk: „Teraz pomoc jest najważniejsza”