fot. prk24

Rekordowe wsparcie dla Uniwersytetu Pomorskiego. Słupska uczelnia otrzyma 60 milionów złotych rządowego dofinansowania. O dodatkowych środkach poinformowali w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller i rektor UP prof. Zbigniew Osadowski.

- To rekordowe 60 milionów złotych. Najwyższe środki w historii uczelni - przekazał Piotr Müller. - Pieniądze przeznaczone są na kompleksowy zestaw inwestycji w budynki na terenie kampusu w Słupsku, ale również na rozbudowę nowej stacji dydaktycznej w Grzmiącej.

Fundusze wesprą m.in. modernizację i termomodernizację budynków, w tym domów studenckich i Biblioteki Uczelnianej, wyposażenie sal dydaktycznych, czy remont obiektów sportowych.

Rektor Uniwersytetu Pomorskiego prof. Zbigniew Osadowski zaznaczył, że dzięki tym pieniądzom uczelnia zwiększy swój prestiż i znaczenie nie tylko w kraju. - Ten pakiet będzie dotyczył rozwoju całej naszej uczelni. Otrzymane środki finansowe pozwolą nam stać się znaczącym ośrodkiem badawczym na mapie kraju, Europy i świata - oświadczył.

To kolejne wsparcie dla słupskiej uczelni. W październiku br. UP otrzymał 30 mln zł w obligacjach skarbowych. Dofinansowanie zostało przeznaczone na inwestycje poprawiające stan techniczny budynków, remonty obiektów sportowych i zakup nieruchomości na bazę dydaktyczną.

mk/zn

Posłuchaj

prof. Zbigniew Osadowski, rektor UP w Słupsku Piotr Müller, rzecznik rządu, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości