fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku

W ramach tego przedsięwzięcia przearanżowano kilka gabinetów i sal chorych. Na oddziale powstał także kameralny pokój konsultacyjny, w którym lekarz spotyka się na rozmowie z pacjentem oraz jego rodziną.

- Taki gabinet był bardzo potrzebny, ponieważ staramy się zapewnić komfort naszym pacjentom już od pierwszego spotkania na oddziale - powiedział dr n. med. Jarosław Feszak, ordynator oddziału.

W ramach inwestycji wyremontowano także dwa gabinety zabiegowe i diagnostyczne: - Natomiast w odświeżonych, pozabiegowych salach chorych ustawiliśmy łóżka tak, by zespół medyczny miał dostęp do chorego z trzech stron - podkreślił ordynator.

- To już standard zgodny z wymogami epidemiologicznymi. Podobnie jak zasada „nic poniżej łokci”, czyli czyste, nieosłonięte rękawami i nieozdobione biżuterią ręce medyków. To wszystko, by zminimalizować ryzyko zakażeń szpitalnych - dodał lekarz.

Na oddziale chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej wprowadzono także zmiany organizacyjne. - Każdy z pododdziałów ma zastępcę ordynatora, który zachowuje dużą samodzielność. Natomiast najważniejsze decyzje konsultujemy systematycznie na raportach, podczas których omawiamy przypadki konkretnych pacjentów. To ordynator podejmuje ostateczne decyzje - zaznaczył dr n. med. Jarosław Feszak.

red./mt